Lektori

Metóda, ktorou učíme, si vyžaduje plné sústredenie a nasadenie nielen od našich klientov, ale aj od našich lektorov. Preto si do tímu vyberáme ľudí, spĺňajúcich vysoké nároky pre túto zodpovednú prácu. Spomedzi všetkých kritérií sú na prvom mieste jednoznačne tvorivosť a schopnosť byť nielen dobrým učiteľom, ale aj príjemným spoločníkom. Je pre nás tiež dôležité, aby lektori, ktorí k nám prichádzajú, robili svoju prácu radi. Každý zo študentov prechádza počas učenia svojou vlastnou, neopakovateľnou cestou. Náš lektor je tým, kto ho po tejto ceste vedie a ukazuje ďalší smer. A to si vyžaduje značnú dávku tvorivosti, komunikatívnosti a empatie.

Všetci učitelia Telmi prešli výcvikom, počas ktorého sa naučili používať svoje vysoko kvalitné jazykové znalosti a kreativitu v súlade s našou metódou.

 

Branislav ChovanČím dlhšie učím, tým sa mi viac potvrdzuje, že učenie je práca, ktorej sa nikdy nemôžem prejesť. Baví ma hladať rôzne cesty, ktorými môžem jednotlivých klientov naučiť jazyky. A keďže každý je jedinečný, musím hladať vždy odznovu. Tieto cesty sú často diametrálne odlišné. Zatiaľčo pre niekoho môže štúdium cudzieho jazyka predstavovať prechádzku ružovým sadom, u iného môže zasa evokovať namáhavý výstup strmým sutinovým chodníčkom, kde sa po každých dvoch krokoch pošmykne o jeden späť. Nech už sa však jedná o akúkoľvek cestu, snažím sa byť pri nej klientovi dobrým sprievodcom a oporou, nech sa mu čo najľahšie kráča k vytúženému cieľu.

- Branislav Chovan